• DARMOWA DOSTAWA OD 500 ZŁ

Sprzęt treningowy dla bokserów
Sprzęt treningowy dla bokserów

Boks to dziedzina sportu w której osoby trenujące, zwłaszcza na początkowych etapach, są szczególnie podatne na urazy. Doprowadzić do nich może jednak nie tylko brak pewnych umiejętności, ale również nieodpowiedni sprzęt. Co wchodzi w zakres dobrze dobranego sprzętu treningowego, dedykowanego zarówno profesjonalistom jak i amatorom?   

Rękawice

Rękawice bokserskie to jeden z elementów na których bez wątpienia nie należy oszczędzać. Powodem jest to, że urazy dłoni są jednymi z najczęstszych, które trapią bokserów. Nieprawidłowe dobranie, wraz z niewłaściwą techniką wyprowadzania ciosów, może doprowadzić m.in. do złamania piątej kości śródręcza, które określane jest przez praktyków złamaniem bokserskim. Co należy więc wziąć pod uwagę przy zakupie rękawic? Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz naszemu sparingpartnerowi, warto zdecydować się na to, by ich minimalna masa wynosiła 12 oz (waga rękawic podawana w uncjach). Radzimy też, aby na samym początku wybrać rękawice bokserskie przynajmniej ze średniej półki cenowej. Mają one grubszą piankę niż słabej jakości produkty, co zapewni nam dodatkowe bezpieczeństwo, a także pozwoli wyrobić prawidłową, bardziej precyzyjną technikę. W naszym sklepie klienci mają do wyboru ponad 130 typów rękawic bokserskich, dzięki czemu każdy, zarówno laik jak i profesjonalista, znajdą produkt szyty na miarę swoich potrzeb.

Tarcze bokserskie

Tarcze bokserskie to bardzo przydatne przedmioty, które ułatwiają trenowanie celnych i silnych ciosów. Aby jednak spełniały swą rolę, również muszą być dobrze dobrane. Chodzi tu przede wszystkim o właściwy wymiar oraz wagę, na co wpływ ma przede wszystkim forma treningu, czyli doskonalenie albo kopnięć, albo ciosów pięściami. Decydując się na ich zakup zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, aby warstwa wierzchnia była wykonana ze skóry naturalnej, wówczas mamy gwarancję, że będą wytrzymałe. Dla poprawy komfortu trenera lub sparingpartnera, najwyższej jakości tarcze bokserskie są również wyposażone w miękkie okładziny na paskach na przedramionach oraz cechują się lepszym wyprofilowaniem. 

Sprzęt treningowy dla bokserów, nawet jeśli dopiero zaczynamy przygodę z tą dziedziną walki, powinien być wysokiej jakości, abyśmy od początku wyrabiali w sobie prawidłowe techniki uderzeń.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl